fot. pixabay.com

IMGW wydało kolejne ostrzeżenia pogodowe

Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia. Dotyczą one marznących opadów powodujących gołoledź na wschodzie i roztopów na zachodzie kraju. Instytut podał, że od zachodu w kierunku centralnej i wschodniej Polski postępuje ocieplenie.

Na wschodzie kraju mogą wystąpić słabe opady marznącego deszczu i mżawki powodujące gołoledź. Na drogach i chodnikach będzie ślisko. Z kolei na zachodzie kraju obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia o roztopach – mówił rzecznik IMGW, Grzegorz Walijewski.

– W związku z tym, że od zachodu napływa bardzo ciepłe powietrze, dzięki któremu już teraz na południowym zachodzie mierzymy temperaturę dodatnią o wartości około 7 stopni, to będzie powodowało, że zalegająca pokrywa śnieżna w Polsce będzie powoli się topić. Zagrożenie jest roztopami. Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenie, które dotyczy na razie województw Polski Zachodniej i Północnej – powiedział Grzegorz Walijewski.

Mimo, że w kraju postępuje ocieplenie, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa odnotowało wczoraj śmierć trzech osób z wychłodzenia. Łącznie od 1 listopada ubiegłego roku Komenda Główna Policji odnotowała 24 zgony z tego powodu.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl