fot. TT/BalticPipe_PL

Baltic Pipe będzie ukończony w terminie

Budowa Baltic Pipe przebiega zgodnie z harmonogramem pomimo pandemii. Zostanie zakończona jak planowano, czyli w październiku przyszłego roku – poinformował pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej, Piotr Naimski.

Baltic Pipe utworzy nową drogę dostaw gazu z Norwegii na rynki duński i polski, ale również do użytkowników końcowych w krajach sąsiednich. Gazociąg będzie mógł przesyłać rocznie 10 miliardów metrów sześciennych gazu ziemnego do Polski. Jak poinformował pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej, Piotr Naimski, budowa gazociągu przebiega zgodnie z harmonogramem mimo pandemii.

– Wszystkie konieczne umowy z wykonawcami i dostawcami są podpisane. Zwożone są wszystkie elementy. Rury dla morskiej części Baltic Pipe są już w całości wyprodukowane, większość jest gotowa, a ponad połowa jest zwieziona na plac, skąd będą wywiezione na morze – wskazał Piotr Naimski.

Budowy na brzegach rozpoczęły się zarówno po stronie duńskiej, jak i polskiej. Prace wymagają wybudowania skomplikowanych tuneli. Chodzi o to, by nie rozkopywać plaż. Inwestycja ma być zakończona w październiku 2022 roku, tak by nie uzależniać się od gazu z Rosji na kolejne lata.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl