fot. pixabay.com

Lublin: Poszukiwana kobieta schowała się przed policją w walizce

Poszukiwaną 29-latkę, skazaną za udział w oszustwach metodą na policjanta oraz za stręczycielstwo i sutenerstwo, zatrzymali policjanci w jednym z mieszkań w Lublinie. Kobieta ukryła się w walizce w szafie – poinformowała dziś policja.

29-latka poszukiwana była od listopada do odbycia kary ponad 6 lat więzienia.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, ustalili, że 29-latka ukrywa się w jednym z mieszkań w dzielnicy Sławin.

Kiedy funkcjonariusze pojechali na miejsce, mieszkanie otworzył partner kobiety, który twierdził, że kilka dni temu wyjechała ona z Polski.

„Kryminalni nie uwierzyli w tę historię i podczas sprawdzania mieszkania ujawnili poszukiwaną 29-latkę. Kobieta przed policjantami ukryła się w walizce, która umieszczona była w szafie w jednym z pokoi” – poinformował mł.asp. Kamil Karbowniczek z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Kobieta została zatrzymana i jeszcze tego samego dnia doprowadzona do zakładu karnego w celu odbycia zasądzonej kary 6 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności.

29-latka skazana została między innymi za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która w 2017 r. dokonywała oszustw metodą na policjanta na terenie Polski i Niemiec (wyłudziła od seniorów co najmniej 100 tys. zł) oraz za stręczycielstwo i sutenerstwo.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl