fot. pixabay.com

W dzień więcej przejaśnień na zachodzie

Pogoda zacznie się dzisiaj poprawiać na zachodzie. Tam więcej przejaśnień, ale jak powiedziała synoptyk IMGW Ilona Bazyluk, w całym kraju może przelotnie popadać.

Jak przekazała Ilona Bazyluk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w środę w całym kraju nadal będzie pochmurnie, z tym, że na zachodzie spodziewane są większe przejaśnienia. Może jeszcze przelotnie popadać, a miejscami możliwe są burze.

„Większe prawdopodobieństwo tych silniejszych burz tylko na południowym wschodzie i na północnym zachodzie, czyli na Podkarpaciu i Pomorzu. Podczas burz porywy wiatru na Pomorzu mogą osiągnąć do 80 km/h, spaść może do 15-20 l/ m kw. deszczu” – powiedziała Ilona Bazyluk.

Najchłodniej ma być nad morzem, w okolicach Helu, i na terenach podgórskich Karpat. Tam tylko 15-16 stopni Celsjusza. Na wschodzie najcieplej, do 23 stopni, a na przeważającym obszarze kraju od 18 do 21 stopni.

Noc ze środy na czwartek z przejaśnieniami głównie na zachodzie i na południu. Tam opady będą zanikały. Przelotny deszcz może pojawić się miejscami na wschodzie kraju, lokalnie na Dolnym Śląsku i Sudetach.

Słabe burze możliwe tylko na północnym zachodzie kraju.

„Temperatura najniższa na terenach podgórskich, ok. 6 stopni Celsjusza. Na północy prognozujemy 7-8 stopni, w centrum ok. 9 stopni, najcieplej na zachodzie, do 12 stopni” – powiedziała synoptyk IMGW.

Wiatr słaby, tylko nad morzem umiarkowany, chwilami porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl