fot. pixabay.com

W sobotę na wschodzie i południu Polski możliwe burze

Jak podaje IMGW, Europa południowa będzie w zasięgu słabego wyżu, na północy zaznaczać się będą niże.

Polska będzie w zasięgu zatoki związanej z niżem przemieszczającym się z rejonu Szkocji nad środkową Skandynawię. Od północnego zachodu w głąb kraju będzie wędrował chłodny front atmosferyczny. Za frontem napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie, na południu pozostanie cieplejsze powietrze, także polarne morskie. Ciśnienie będzie wolno spadać.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie się wahać.

W sobotę na zachodzie i północnym zachodzie zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane, na ogół bez opadów, tylko nad morzem i rano na Przedgórzu Sudeckim możliwy przelotny deszcz. W pozostałej części kraju przelotne opady deszczu. Po południu na wschodzie i południu kraju miejscami burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm – 20 mm. Temperatura maksymalna od 22 st. C nad morzem i na Żuławach do 27 st. C w centrum oraz 30 st. C na południu i krańcach wschodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, porywisty, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy na wschodzie, południu i północy przelotne opady deszczu, na wschodzie i południowym wschodzie burze, głównie przed północą. Poza tym pogodnie. Nad ranem w dolinach górskich mgły ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 12 st. C,13 st. C na północnym wschodzie i w dolinach górskich do 18 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni. W czasie burz porywy do 65 km/h.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl