fot. pixabay.com

Pochmurno i burzowo

Jak informuje IMGW, Europa północna i południowa pozostawać będzie pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże.

Polska będzie w zasięgu niżów znad Niemiec i Morza Azowskiego, w strefie pofalowanego frontu okluzji. Pozostaniemy w przetransformowanym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie powoli rosnąć.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże, jedynie lokalnie, zwłaszcza w południowej połowie Polski rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu i burze, miejscami z gradem. W czasie burz wysokość opadu w Polsce południowej do 15 mm, a w północnej do 30 mm, lokalnie nawet 35 mm.

Temperatura maksymalna od 23 st. do 27 st., chłodniej 20 st., 22 st. miejscami nad samym morzem oraz w rejonach podgórskich. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni, jedynie na wybrzeżu początkowo okresami dość silny, północno-wschodni i wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy ze środy na czwartek początkowo zachmurzenie umiarkowane i duże oraz przelotne opady deszczu i burze. Później stopniowy zanik opadów i miejscami, zwłaszcza w Polsce południowej, pojawią się rozpogodzenia. Nad ranem miejscami, głównie w kotlinach sudeckich, mgła lokalnie ograniczająca widzialność do 200 m.

Temperatura minimalna przeważnie od 12 st. do 16 st., niższa, około 9 st., jedynie w rejonach podgórskich. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni, jedynie na wybrzeżu początkowo umiarkowany i porywisty. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

PAP/RIRM

drukuj