fot. flickr.com

Kolejny deszczowy dzień lata

Jak informuje IMGW, nad Europą będą dominować układy niskiego ciśnienia. Polska będzie w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Jedynie wschodnie i północno-wschodnie obszary kraju pozostaną pod wpływem niżu znad Estonii.

Nad Polskę będzie napływać chłodna polarna morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie rosło.

W środę we wschodniej połowie kraju wystąpi duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami oraz przelotne opady deszczu. Na Podlasiu i Mazurach miejscami wystąpią także burze. Na pozostałym obszarze wystąpi zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północy kraju możliwy przelotny deszcz.

Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od17 st., 18 st. na północy i północnym wschodzie, około 20 st. w centrum, do 22 st., 23 st. na zachodzie i południu kraju. Wiatr umiarkowany, momentami porywisty, nad morzem północno-zachodni i zachodni w porywach do 55 km/h. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl