W całym kraju słonecznie przy temperaturze poniżej zera

Jak informuje IMGW, Europa Wschodnia i Południowo Zachodnia znajdować się będzie pod wpływem wyżu z centrami nad Węgrami, Rosją oraz Oceanem Atlantyckim. Na pozostałym obszarze pogodę będą kształtować niże z ośrodkami nad Morzem Jońskim oraz Morzem Norweskim.

Polska będzie pod wpływem wspomnianego niżu znad Morza Norweskiego w strefie frontu okluzji. Arktyczne powietrze na wschodzie kraju od zachodu stopniowo zostanie zastąpione napływającym powietrzem polarno-morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie spadać.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie i północnym zachodzie Polski wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów śniegu. Temperatura maksymalna od -8 st. na wschodzie, około -5 st. w centrum do 0 st., 2 st. miejscami na zachodzie i wybrzeżu. Na południowym wschodzie wiatr słaby i umiarkowany, na pozostałym obszarze umiarkowany i dość silny, na wschodnim wybrzeżu dość silny i silny (35 km/h do 50 km/h), porywisty, z kierunków południowych. Porywy wiatru w zachodniej połowie kraju do 70 km/h, a na wybrzeżu do 75 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy ze środy na czwartek na zachodzie Polski zachmurzenie duże z opadami śniegu przechodzącymi w opady deszczu ze śniegiem i deszczu, przejściowo możliwy marznący deszcz powodujący gołoledź. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, od zachodu wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów śniegu, na wschodnim wybrzeżu również deszczu ze śniegiem. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami do 5 cm, a lokalnie na wschodnim wybrzeżu i w Sudetach do 10 cm. Temperatura minimalna od -13 st. na południowym wschodzie i w kotlinach karpackich, około -6 st. w centrum, do 0 st. na  zachodzie i nad morzem. Wiatr umiarkowany i dość silny, na wschodnim wybrzeżu dość silny i silny (35 km/h do 50 km/h), porywisty, z kierunków południowych, skręcający na południowo-zachodni i zachodni. Porywy wiatru do 70 km/h, a na wybrzeżu do 90 km/h. Miejscami zawieje śnieżne.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl