fot. PAP/EPA

W kraju zachmurzenie umiarkowane

Jak informuje IMGW, od Zatoki Botnickiej przez Europę wschodnią po Morze Jońskie i Czarne rozciągać się będzie rozległy obszar wyżowy. Również półwysep Iberyjski będzie pod wpływem wyżu znad Atlantyku. Na pozostałym obszarze dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych.

Dziś w kraju na krańcach wschodnich przeważać będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże z burzami, przelotnymi opadami deszczu, lokalnie gradu. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna od 25 st., 28 st. na północnym wschodzie do 33 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy z wtorku na środę na północnym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, burze oraz przelotne opady deszczu, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów deszczu do 20 mm, tylko na Dolnym Śląsku do 40 mm. Temperatura minimalna od 16 st. na północnym wschodzie do 20 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

Dziś w stolicy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 31 st. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie spadać.

PAP/RIRM

drukuj