fot. flickr.com

PROGNOZA POGODY

Jak informuje IMGW, Europa środkowa oraz basen Morza Śródziemnego są pod wpływem wyżu z centrum nad Rumunią. Pozostałe obszary kontynentu obejmują niże z ośrodkami nad Atlantykiem, Morzem Barentsa i Rosją. 

Polska znajduje się pod wpływem wyżu znad Rumunii, z zachodu napływa cieplejsza i bardziej wilgotna polarno-morska masa powietrza.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, głównie na zachodzie i północy. Temperatura maksymalna od 10 st. na północnym wschodzie do 14 st. w centrum i do 18 st. na południowym zachodzie.

Wiatr na ogół umiarkowany, południowo-zachodni. W Warszawie w sobotę zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 4 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowy. W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP

drukuj