fot. flickr.com

Napływa cieplejsze powietrze

Jak informuje IMGW, północna połowa Europy będzie w zasięgu rozległego niżu znad Morza Norweskiego, południowe rejony kontynentu znajdą się pod wpływem wyżu. Polska będzie w zasięgu niżu znad Morza Norweskiego, w strefie ciepłego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu będzie napływać ciepłe, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie  1003 hPa.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, na południu Polski rozpogodzenia. Na północnym zachodzie, północy i w centrum opady deszczu. W Bieszczadach możliwe słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 6 st. na północnym wschodzie, około 8 st. w centrum do 13 st. na południowym zachodzie. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, w obszarach podgórskich do 80 km/h, wysoko w górach do 140 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, na zachodzie, północy i w rejonach podgórskich przechodzące w opady deszczu ze śniegiem. W górach opady śniegu. Lokalnie możliwe burze. Temperatura minimalna od 1 do 4 st. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 75 km/h, w obszarach podgórskich do 85 km/h, wysoko w górach do 140 km/h. W górach zawieje i zamiecie śnieżne.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, wysoko w górach opady śniegu. Lokalnie możliwe burze. Temperatura maksymalna od 2 do 7 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, wysoko w górach początkowo do 100 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W górach zawieje i zamiecie śnieżne.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Opady deszczu. Temperatura minimalna 4 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni. W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny w porywach do 55 km/h, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj