Deszczowo w całej Polsce

Jak podaje IMGW, Europa południowa i częściowo zachodnia znajduje się pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże.

Polska pozostanie pod wpływem niżu, którego ośrodek przemieści się nad południową Skandynawię. Układ frontów atmosferycznych będzie się szybko przemieszczał na wschód, a przeważająca część kraju znajdzie się w nieco chłodniejszej masie powietrza polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 986 hPa i będzie powoli spadać.

W środę zachmurzenie duże. Opady deszczu, miejscami – zwłaszcza na północnym zachodzie i zachodzie – o natężeniu umiarkowanym. Lokalnie prognozowana suma opadów do 12 mm. Na północnym wschodzie okresami także opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3 st. na północnym wschodzie, około 7 st. w centrum, do 11 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 75 km/h, na wybrzeżu okresami silny, w porywach do 85 km/h, przeważnie południowo-zachodni.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z lokalnymi większymi przejaśnieniami. Opady deszczu, na północy także deszczu ze śniegiem i śniegu. Na południu kraju opady okresami o natężeniu umiarkowanym; prognozowana suma opadów miejscami do 18 mm. Temperatura minimalna od 0 st. do 4 st. Wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h, na wybrzeżu okresami bardzo silny, w porywach do 85 km/h, z kierunków zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj