Nad Polską zachmurzenie małe, miejscami przelotne opady deszczu

Nad Europą dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych, jedynie w rejonie Morza Czarnego i na krańcach zachodnich kontynentu zaznaczy się wpływ wyżów – informuje IMGW.

Polska będzie w zasięgu zatoki niżu znad Morza Północnego, z zachodu na wschód przemieszczać się będzie układ frontów atmosferycznych. Z południowego zachodu będzie napływać ciepłe i wilgotne powietrze pochodzenia zwrotnikowego, jedynie nad regiony północno-zachodnie, za frontem chłodnym, napłynie chłodniejsza, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i po południu zacznie rosnąć.

Dziś na południowym wschodzie i miejscami na krańcach wschodnich zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, miejscami burze, zwłaszcza w obszarze od Śląska przez centrum po Mazury. Lokalnie opady gradu.

Prognozowana wysokość opadów burzowych do 15 mm, a na Śląsku, w Małopolsce i województwie świętokrzyskim do 25 mm. Temperatura maksymalna od 14, 17 st. na północnym zachodzie, 22 st. w centrum do 26 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, na północnym zachodzie skręcający na zachodnie. W rejonach burz wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże. W województwach lubuskim, zachodniopomorskim i na zachodzie wielkopolskiego bez opadów. Na pozostałym obszarze okresami opady deszczu i początkowo także burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura minimalna od 7, 10 st. na północy i zachodzie do 13 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowo-zachodniego. W rejonach burz wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h.

Dziś w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, po południu i wieczorem wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, podczas burz porywisty, z kierunków południowych. W nocy zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, początkowo możliwa burza. Temperatura minimalna 12 st. Wiatr słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl