fot. Paweł Palembas

Słoneczny i ciepły początek tygodnia

Jak informuje IMGW, Europa Północna oraz częściowo Zachodnia i Południowa będą pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą wyże.

Polska będzie w zasięgu wyżu z centrum nad Ukrainą, w ciepłym i suchym powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek będzie pogodnie, tylko rano mogą gdzieniegdzie utrzymywać się mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 19 st. C na północy kraju i w dolinach karpackich, 23 st. C w centrum, do 25 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków południowych.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe, w rejonach mgieł duże. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 4 st. C, 5 st. C na północnym wschodzie i terenach podgórskich, 10 st. C w centrum, do 12 st. C na zachodzie i wybrzeżu. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków wschodnich.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl