Prognoza pogody na 24 i 25 listopada

Jak informuje IMGW, Europa północno-zachodnia i południowo-wschodnia będzie w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze dominować będą układy niżowe. Polska wschodnia będzie na skraju wyżu znad Kazachstanu, na zachodzie zaznaczy się płytki ośrodek niżowy znad kanału La Manche, na południu płytki niż znad wschodnich Alp. Na południu Polski zaznaczy się wpływ układu frontów atmosferycznych.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie spadać.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południu kraju. Na południu i na południowym wschodzie oraz w centrum okresami słabe opady deszczu. Na północy kraju opady mżawki, w części północno-wschodniej początkowo marznącej, powodującej gołoledź. Wysoko w Tatrach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Przed południem miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 0 st. na Suwalszczyźnie, około 4 st. w centrum do 8 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby, zmienny, tylko na Pogórzu Karpackim okresami umiarkowany i porywisty, południowy. Wysoko w górach porywy wiatru do 90 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie przeważnie duże. W południowej połowie kraju i na zachodzie opady deszczu. Na pozostałym obszarze opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a na północnym wschodzie również opady marznące, powodujące gołoledź. Wysoko w górach opady śniegu. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od -1 st. na Podlasiu, 1 st. w centrum do 4 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby, zmienny. W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południu i zachodzie. Na północy, wschodzie i w centrum kraju okresami słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w części północno-wschodniej także śniegu. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność lokalnie do 200 m. Temperatura maksymalna od od 1 st. na Suwalszczyźnie, 4 st. w centrum do 8 st. na południu. Wiatr słaby, zmienny, tylko nad morzem umiarkowany i porywisty, północno-wschodni.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna około 0 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Lokalnie marznąca mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Możliwe słabe opady marznącej mżawki powodujące gołoledź. Okresami również możliwy słaby śnieg. Temperatura minimalna około -2 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W niedzielę zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu lub mżawki. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna około 4 st. Wiatr słaby zmienny, z przewagą południowego.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl