Płytki niż nad Polską

Jak informuje IMGW, Europa północna i częściowo środkowa będą pod wpływem wyżu znad północno-zachodniej Rosji. Pozostały obszar kontynentu pozostanie pod wpływem płytkich niżów.

W ciągu najbliższej doby Polska znajdować się będzie w zasięgu oddziaływania dwóch stacjonarnych układów barycznych: północ i zachód na skraju wspomnianego wyżu znad północno-zachodniej Rosji, a pozostały obszar kraju na skraju płytkiego, lecz rozległego niżu z rejonu Morza Czarnego i Grecji. Nad Polską zalegać będzie chłodna polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W piątek w południowej połowie Polski zachmurzenie całkowite i okresami słabe opady deszczu, w rejonach podgórskich śniegu i deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie przeważnie duże i okresowo słabe opady deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3 st. do 6 st., chłodniej w rejonach podgórskich Karpat, lokalnie 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, a w północno-wschodniej i wschodniej części kraju porywisty, północno-wschodni.

W nocy z piątku na sobotę na południu i południowym wschodzie zachmurzenie całkowite, na pozostałym obszarze duże. Okresami opady deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Temperatura minimalna przeważnie od 0 st. do 3 st. Chłodniej tylko w kotlinach karpackich, tam miejscami do -3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, tylko na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, północno-wschodni.

W sobotę nadal na południu i południowym wschodzie zachmurzenie całkowite. Na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie duże. Okresami opady przeważnie deszczu, lokalnie w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 2 st. do 5 st., tylko na Podhalu około 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresowo porywisty, wciąż północno-wschodni.

W piątek w Warszawie zachmurzenie całkowite, ciągłe opady deszczu. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr umiarkowany, chwilami porywisty, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie całkowite, słabe, ciągłe opady deszczu. Temperatura minimalna 3 st. Wiatr umiarkowany i słaby, północno-wschodni. W sobotę zachmurzenie całkowite. Ciągłe opady deszczu. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr umiarkowany, okresami słaby, północno-wschodni i wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl