Polska na skraju niżu znad Morza Północnego

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże, jedynie Ukraina i południowa Rosja znajdują się pod wpływem słabego wyżu. Polska znajduje się na skraju niżu znad Morza Północnego.

Na zachodzie kraju zaznaczy się strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie spadać.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami opady deszczu przemieszczające się z zachodu na wschód, możliwe burze. Jedynie miejscami na krańcach wschodnich oraz na południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, i bez opadów. Temperatura maksymalna od 17 st., 22 st. w zachodniej połowie kraju do 27 st., 28 st. na południowym wschodzie. Wiatr przeważnie umiarkowany, w rejonach podgórskich, a także w czasie burz porywisty, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 90 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl