W całym kraju opady śniegu

Jak informuje IMGW, Europa południowa, południowo-wschodnia oraz częściowo zachodnia będzie pod wpływem niżów z ośrodkami nad Morzem Śródziemnym.

Nad pozostałą częścią kontynentu, w tym również nad Polską, pogodę kształtować będą wyże z centrami nad Skandynawią i północną Hiszpanią. Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Skandynawii, w mroźnej masie powietrza polarnego kontynentalnego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1018 hPa i będzie powoli rosnąć.

W środę zachmurzenie całkowite, na krańcach południowych większe przejaśnienia. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -10 st. na Suwalszczyźnie do -2 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy i wschodzie początkowo okresami porywisty, wschodni. Na wschodzie miejscami zamiecie i zawieje śnieżne.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -11 st. na północnym wschodzie do -6 st. na południu. W kotlinach górskich miejscami spadek temperatury do -13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl