fot. flickr.com

Pogoda na czwartek i piątek

Jak informuje IMGW, na zachodzie Europy dominował będzie wyż znad Atlantyku, nad pozostałym obszarem przeważać będą niże wraz z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie pod wpływem zatoki niżowej związanej z niżem znad Skandynawii, z chłodnym frontem atmosferycznym, który będzie wolno przemieszczał się z zachodu nad centralną część kraju. Przeważająca część kraju będzie w cieplejszym powietrzu polarnym morskim, natomiast za frontem, z zachodu napłynie chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie się wahać.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na wschodzie kraju rozpogodzenia. W północno-zachodniej części kraju miejscami przelotne opady deszczu, na wybrzeżu możliwe burze. Temperatura maksymalna od 19-20 st. na wybrzeżu i Podhalu do 26 st. w centralnym pasie kraju. Wiatr przeważnie umiarkowany, na wybrzeżu okresami w porywach do 55 km/h, południowy i południowo-zachodni, od zachodu kraju skręcający na zachodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, na zachodzie kraju małe i tam bez opadów. Na pozostałym obszarze miejscami opady deszczu, a na wybrzeżu możliwe punktowe burze. Temperatura minimalna od 8 st. na zachodzie do 12-13 w centrum i 15 st. na wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, na wybrzeżu i południowym wschodzie okresami duże i tam miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17-18 st. na wybrzeżu do 20 st. w centrum i 23 st. na południowym wschodzie. Wiatr na wschodzie słaby, zmienny, natomiast na zachodzie kraju słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, pod koniec dnia możliwy wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura maksymalna 26 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwy słaby deszcz. Temperatura minimalna 12 st. Wiatr słaby, zachodni. W piątek zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 21 st. Wiatr słaby, zmienny.

 

PAP/RIRM

drukuj