fot. pixabay.com

Słabe burze na północy i wschodzie kraju

Przelotny deszcz spodziewany jest dzisiaj w Tatrach oraz na północy i wschodzie kraju. Tam też, a dokładniej na wschodnim Pomorzu, Warmii i Mazurach oraz na północy Podlasia, jak podała synoptyk IMGW Dorota Pacocha, mogą pojawić się słabe burze.

Jak przekazała Dorota Pacocha z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w czwartek na północy i wschodzie kraju oraz w Tatrach zachmurzenie okresami będzie duże. Może przelotnie popadać deszcz.

Słabe burze, nie wymagające wydania ostrzeżeń, spodziewane są na wschodnim Pomorzu, Warmii i Mazurach oraz na północy Podlasia.

„Opady deszczu w tych burzach nie powinny przekroczyć 10 mm, a porywy wiatru 60 km/h” – powiedziała Dorota Pacocha.

Dodała, że w pozostałych regionach Polski zachmurzenie będzie małe i umiarkowane.

Najchłodniej będzie nad morzem i na Suwalszczyźnie. Tam do 19 stopni Celsjusza. Najcieplej, do 27 stopi, na południowym wschodzie.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich i północnych.

W nocy z czwartku na piątek szczątkowe i lokalne opady deszczu spodziewane są tylko na południowym zachodzie i krańcach północno-wschodnich.

„Lokalnie i na krótko może się pojawić mgła ograniczająca widzialność do 300 m” – przekazała synoptyk IMGW.

Noc będzie z temperaturą od 9 do 15 stopni Celsjusza.

„Wiatr będzie słaby i umiarkowany, przeważnie wschodni i północno-wschodni” – powiedziała Dorota Pacocha.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl