W całej Polsce opady śniegu i deszczu ze śniegiem

Jak informuje IMGW, Europa południowa będzie pod wpływem wyżu z centrum nad Atlantykiem.

Pozostały obszar kontynentu, w tym również Polska, znajdzie się w zasięgu niżu z ośrodkiem głównym nad Morzem Norweskim. Z zachodu napływać będzie cieplejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie jutro w południe w Warszawie wyniesie 987 hPa i będzie rosnąć.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu, a na zachodzie, północy i w centrum Polski śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od -1 st. na wschodzie, około 1 st. w centrum do 3 st., 4 st. miejscami na zachodzie i wybrzeżu. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, na wybrzeżu dość silny i silny (35 km/h do 50 km/h), porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Porywy wiatru do 60 km/h, w Tatrach do 120 km/h. Na wschodzie i południu kraju miejscami zawieje śnieżne.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu, na zachodzie śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -5 st. na południowym wschodzie, od -3 st. do 0 st. na przeważającym obszarze kraju, do 1 st. lokalnie na wybrzeżu. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo zachodni i południowy. Porywy wiatru w Tatrach do 120 km/h. Miejscami zamiecie i zawieje śnieżne.

PAP/RIRM

drukuj