W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże, nad częścią kraju przelotne opady deszczu

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Polska jest pod wpływem niżu znad Skandynawii, w strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód kraju chłodnego frontu atmosferycznego, za którym napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, na wschodzie i południu kraju lokalnie burze. W Małopolsce w czasie burz możliwa prognozowana suma opadów do 15 milimetrów. Temperatura maksymalna od 11 st., 12 st. na wybrzeżu do 16 st. w centrum i do 19 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz i lokalnie na wybrzeżu w porywach do 55 km/h, z kierunków południowych i zachodnich.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu, głównie na południu i wschodzie kraju. Wzdłuż wschodniego pogranicza i w Małopolsce zanikające burze, lokalnie z opadem do 15 milimetrów. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodnim wybrzeżu także dość silny, w porywach do 65 km/h, północno-zachodni. W czasie burz możliwe porywy do 60 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl