IMGW ostrzega: intensywne opady śniegu w siedmiu województwach

IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego i drugiego stopnia dla siedmiu województw w związku z intensywnymi opadami śniegu. Meteorolodzy ostrzegają, że na drogach może być niebezpiecznie.

W czwartek 30 listopada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia w związku z intensywnymi opadami śniegu w niektórych częściach Polski.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczy województw: mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, dolnośląskiego oraz opolskiego.

Ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczy województwa śląskiego i małopolskiego.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w południowej i centralnej części kraju wynosi do 10 cm; w rejonach górskich do 15 cm.

W związku z ostrzeżeniami przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych; zalecana jest szczególna ostrożność. IMGW ostrzega – na drogach może być niebezpiecznie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl