Polska pod wpływem niżu

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia znajdować się będzie pod wpływem klina Wyżu Azorskiego. Również basen Morza Czarnego obejmować będzie wyż. Nad pozostałą częścią kontynentu pogodę kształtować będą niże z ośrodkami nad Skandynawią oraz północnym Atlantykiem. Pogodę nad Polską kształtować będzie niż, który pogłębiając się, przemieści się znad Cieśnin Duńskich nad Bałtyk.

Z niżem tym związany będzie układ frontów atmosferycznych, który przemieszczał się będzie nad wschodnią Polską i w ciągu dnia odsunie się nad Białoruś i Ukrainę. Napływać będzie już chłodniejsze powietrze polarno-morskie, jedynie początkowo krańce wschodnie i południowo-wschodnie będą jeszcze w nieco cieplejszej, ale też polarno-morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie rosło.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, na północy kraju oraz na krańcach południowo wschodnich miejscami burze. Lokalnie w burzach spaść może do 20 mm deszczu.

Temperatura maksymalna od 15 st., 17 st. w północno-zachodniej części kraju oraz w rejonach podgórskich do 18 st., 22 st. na pozostałym obszarze. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, na wybrzeżu okresami silny, z kierunków zachodnich. Na południu i wschodzie wiatr w porywach do 70 km/h, na pozostałym obszarze, a zwłaszcza nad morzem oraz podczas burz, okresami nawet do 85 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza w zachodniej połowie kraju. Przelotne opady deszczu od zachodu kraju stopniowo zanikające. Temperatura minimalna od 10 do 13 st., jedynie na wybrzeżu cieplej, miejscami do 15 st. Chłodniej, 7 st., 9 st. w rejonach podgórskich. Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni. Wiatr w porywach osiągać może 60 km/h, a początkowo lokalnie 70 km/h.

W środę w zachodniej połowie kraju zachmurzenie przeważnie umiarkowane, we wschodniej umiarkowane i duże a okresami jeszcze opady deszczu. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 16 do 20 st., cieplej do 22 st. lokalnie na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, porywisty, lokalnie na krańcach północnych i północno-wschodnich okresowo jeszcze dość silny, północno

W środę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w porywach do 65 km/h, zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 12 st. Wiatr umiarkowany, początkowo dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni. W czwartek zachmurzenie umiarkowane okresami duże. Okresami opady deszczu, po południu zanikające. Temperatura maksymalna 20 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl