W całym kraju słonecznie; możliwe burze

Jak podaje IMGW, przeważająca część Europy znajdzie się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Wpływ niżów z układami frontów zaznaczy się na północnym wschodzie i częściowo na zachodzie kontynentu.

Polska będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia. Nad południowym wschodem kraju będzie utrzymywać się strefa mało aktywnego frontu atmosferycznego. Polska pozostanie w polarno-morskiej masie powietrza, na północy chłodniejszej, a na południu cieplejszej.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie spadać.

We wtorek na Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu, Kielecczyźnie i południu Lubelszczyzny zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, a po południu również burze, lokalnie z gradem. W czasie burz wysokość opadu do 25 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże; na południu Dolnego Śląska i Opolszczyzny miejscami przelotne opady deszczu, a w Sudetach możliwe burze; po południu przelotne opady deszczu możliwe również na Pomorzu i w centrum kraju. Temperatura maksymalna przeważnie od 20 st. do 23 st., na wybrzeżu i w rejonach podgórskich od 16 st. do 21 st. Wiatr słaby, zmienny, jedynie na wybrzeżu wschodnim przed południem miejscami umiarkowany, północno-zachodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z wtorku na środę na północnym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie umiarkowane i duże, na zachodzie wzrastające do całkowitego. Okresami opady deszczu, a na południowym wschodzie początkowo także zanikające burze. Temperatura minimalna od 6 st., 8 st. na północnym wschodzie, około 10 st. w centrum, do 12 st., 13 st. na południowym zachodzie. Wiatr na zachodzie kraju początkowo słaby, z kierunków południowych, później umiarkowany i porywisty, zachodni i północno-zachodni. Poza tym wiatr słaby, zmienny, jedynie na wybrzeżu wschodnim okresami umiarkowany i porywisty, z kierunków południowych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl