Przelotne opady deszczu, miejscami burze

Europa Północna po centralną znajdować się będzie pod wpływem rozległego niżu z ośrodkiem w rejonie Zatoki Botnickiej. Jak informuje IMGW, Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą wyże.

Polska początkowo będzie na skraju niżu znad Zatoki Botnickiej. Od południowego zachodu dostanie się w obszar podwyższonego ciśnienia. Napływać będzie powietrze polarno-morskie.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Od godzin południowych przelotne opady deszczu, a miejscami także burze, głównie na zachodzie i w centrum kraju. Temperatura maksymalna od 19, 20 st. na wybrzeżu do 26 st. na południowym wschodzie. W rejonach podgórskich od 20 do 23 st. Wiatr południowo-zachodni, na północy umiarkowany i dość silny, porywisty, poza tym słaby i umiarkowany. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie rosnąć.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe, jedynie początkowo umiarkowane, miejscami duże i gdzieniegdzie zanikające przelotne opady deszczu. Nad ranem w kotlinach górskich lokalnie krótkotrwałe mgły ograniczające widoczność do 600 m. Temperatura minimalna od 10 do 14 st., w rejonach podgórskich od 8 do 10 st. Wiatr na wybrzeżu umiarkowany, później słaby, południowo-zachodni, poza tym słaby, zmienny z przewagą południowo-zachodniego.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl