Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami

Jak informuje IMGW, Europa północnowschodnia oraz Wyspy Brytyjskie znajdą się w zasięgu niżów. Na pozostałym obszarze dominować będzie klin wyżu znad Atlantyku. Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia, w polarnomorskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie wolno rosło.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, a lokalnie, zwłaszcza na wschodzie, możliwe burze. Temperatura maksymalna od 18 st. do 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Podczas burz porywy do 60 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 11 st. na północnym wschodzie do 13 st. w centrum i 15 st. na południu i zachodzie. Wiatr słaby, lokalnie tylko umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresowo przelotne opady deszczu, od zachodu stopniowo zanikające. Temperatura maksymalna przeważnie od 20 st. do 23 st., chłodniej, 18 st., 19 st. tylko lokalnie w kotlinach i dolinach karpackich oraz nad morzem. Wiatr słaby, tylko okresowo umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno zachodni. W czasie burzy wiatr porywisty. W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 14 st. Wiatr słaby, zachodni. W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 20 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

PAP

drukuj