Łódź – rząd przyjmie program regionalny dla Polski Centralnej

Rząd, na wyjazdowym posiedzeniu w Łodzi, przyjmie dziś program regionalny dla Polski Centralnej. W programie ma się znaleźć zapowiedź przyspieszenia budowy drogi S14, która obecnie znajduje się na rezerwowej liście rządowych projektów budowy dróg.

Drugą propozycją ma być finansowe wsparcie dla Centrum Zdrowia Matki Polki.

Poseł Marek Matuszewski z Prawa i Sprawiedliwości podkreśla, że są to bardzo potrzebne inwestycje w tym regionie. Dodał, że rząd miał dużo czasu na takie działania, jednak go nie wykorzystał.

– Na takie decyzje było osiem lat. Czy to w sprawie S14, czy w sprawie „Matki Polki”. Dlaczego przed wyborami pani premier chce podejmować takie decyzje? Myślę, że głównie z takiego powodu, że miejscowa Platforma Obywatelska chce uzyskać odpowiednie punkty poparcia. A czy mieszkańcy regionu łódzkiego docenią te decyzje? Uważam, że każdy będzie wiedział, iż to jest przed wyborami i jest to tak zwana „wrzutka wyborcza” – komentuje poseł PiS-u.

Premier Ewa Kopacz przyjechała do Łodzi już wczoraj. Zapowiedziała dwutorową pomoc m.in. dla Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi i Centrum Zdrowia Dziecka. Chodzi o doraźną pożyczkę z funduszu restrukturyzacji przedsiębiorców w wysokości 100 mln zł oraz wyższą wycenę świadczeń wysokospecjalistycznych finansowanych z Narodowego Funduszu Zdrowia. Rozporządzenie, które pozwoli na uruchomienie pożyczki, ma być gotowe w ciągu miesiąca.

Wyjazdowe posiedzenie rządu w Łodzi będzie drugim tego typu spotkaniem gabinetu Ewy Kopacz. Pierwsze odbyło się przed dwoma tygodniami w Katowicach – Rada Ministrów przyjęła wówczas program dla regionu śląskiego.

Kolejne wyjazdowe posiedzenia rządu odbędą się we Wrocławiu i w Krakowie.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl