Trwa sezon grypowy

Sezon jesienno-zimowy to wzmożony czas zachorowań na grypę i przeziębienie. Lekarze przestrzegają, aby nie lekceważyć żadnych oznak chorób i zadbać o swoje zdrowie.

Bóle mięśni, dreszcze, katar, gorączka – czyli sezon zimowy w pełni. Wbrew pozorom, aby uchronić się przed zachorowaniem nie wystarczy pozostać w domu. Przegrzanie organizmu może być równie niebezpieczne. Wychodząc na zewnątrz musimy pamiętać o tym, by się ciepło ubrać – mówi lekarz Narcyz Sadłoń.

– Pozostanie w domu w okresie grzewczym to wcale nie jest zdrowy pomysł. On może wręcz zakończyć się gorszym stanem zdrowia i pogorszeniem naszych warunków funkcjonowania. A wychodząc na wyprawę, wychodząc poza budynek własnego domu i myśląc o dłuższych spacerach, dłuższych wycieczkach, pamiętajmy o tym, że każdy element naszego organizmu powinien być właściwie zabezpieczony. Niezabranie właściwego obuwia i właściwych skarpetek to duże ryzyko popsucia sobie wycieczki, ale też narażenia się na niebezpieczne skutki zdrowotne – przemrożenia, wychłodzenia, a może nawet odmrożenia prowadzące do martwicy – przestrzega lekarz Narcyz Sadłoń.

W najbliższych dniach czeka nas bardzo mroźny weekend. Lokalnie temperatura może spaść nawet do -25 stopni. W przypadku, kiedy nie uda nam się uchronić przed zachorowaniem, powinniśmy pomyśleć o tym, żeby nie przyczynić się do rozprzestrzenienia choroby.

– Starajmy się pamiętać o tym: dziecko chore, dziecko z gorączką nie powinno chodzić między inne dzieci, rozpowszechniać choroby. Powinno być raczej leczone skutecznie i szybko w domu. Podobnie i my. Gdy pojawiają się objawy chorobowe – suplementacja, witaminy, dobre nawodnienie, dobre ubranie. I ochrona przed nadmiernym przegrzaniem – również powinna być zastosowana – radzi lekarz Narcyz Sadłoń.

Sezon zimowy to również czas, kiedy szczególną uwagę powinniśmy zwracać na osoby bezdomne. Jeśli zauważymy takich ludzi, najlepiej zadzwonić na policję lub pod numer alarmowy 112. Mimo, iż w przyszłym tygodniu czeka nas ocieplenie, nie zapominajmy o tym, że zima jeszcze do nas powróci.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl