Zachmurzenie całkowite i opady deszczu

Jak informuje IMGW, Europa północna i zachodnia znajdować się będzie pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże. Polska będzie pod wpływem płytkiej lecz rozległej zatoki niżu z ośrodkiem nad Włochami. Nad zachodem i północą kraju utrzymywać się będą prawie stacjonarne fronty atmosferyczne.

Przeważający obszar kraju będzie w ciepłym i wilgotnym powietrzu polarno-morskim, jedynie nad krańce północno-wschodnie ze wschodu zacznie napływać bardziej sucha i nieco chłodniejsza masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie powoli spadać.

W poniedziałek na zachodzie i południowym zachodzie zachmurzenie całkowite i opady deszczu, okresami o umiarkowanym natężeniu. W Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie po południu miejscami burze. Prognozowana suma opadów na Ziemi Lubuskiej, zachodzie i południu Wielkopolski oraz na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie od 10 mm do 20 mm. Na północnym wschodzie kraju zachmurzenie umiarkowane i małe. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, od godzin południowych miejscami przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadu w czasie burz do 20 mm. Temp. maks.: w zachodniej połowie kraju od 16 st. do 20 st., we wschodniej od 19 st. do 24 st. Wiatr na wybrzeżu umiarkowany, północno-wschodni, na pozostałym obszarze kraju słaby, z kierunków północnych. W rejonach burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek na obszarze Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 20 mm, a na południu Dolnego Śląska do 30 mm. Na północnym wschodzie kraju zachmurzenie umiarkowane i małe. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, początkowo miejscami zanikające przelotne opady deszczu i burze. Temp. min. od 12 st. do 16 st., jedynie na północnym wschodzie chłodniej, od 7 st. do 10 st. Wiatr na wybrzeżu słaby i umiarkowany, północno-wschodni, na pozostałym obszarze kraju słaby, z kierunków północnych.

We wtorek na obszarze od Pomorza Zachodniego przez Ziemię Lubuską i Wielkopolskę po Śląsk i zachodnią Małopolskę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresami opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. od 16 st., 17 st. na zachodzie do 21 st. na północnym wschodzie i do 24 st., 25 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temp. maks. 22 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, wzrastające nad ranem do dużego. Temp. min. 13 st. Wiatr słaby, zmienny. We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temp. maks. 23 st. Wiatr słaby, zmienny.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl