Napływa chłodna, polarna masa powietrza

Jak informuje IMGW, Europa północna i południowa są w zasięgu układów niskiego ciśnienia. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują wyże. Przez Polskę z zachodu na wschód przemieszczać się będzie płytka zatoka niżowa z frontem okluzji, za którym utworzy się słaby klin wyżowy. Napływa chłodna, polarna masa powietrza. W nocy wystąpi spadek ciśnienia, w dzień wzrost. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie wzrastać.

W poniedziałek w kraju zachmurzenie całkowite, od zachodu Polski postępujące większe przejaśnienia. Miejscami słabe opady: na wschodzie i południu Polski deszczu ze śniegiem i śniegu, na pozostałym obszarze deszczu i deszczu ze śniegiem, od zachodu stopniowo zanikające. W górach opady śniegu. Miejscami silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temp. maks. od 0 st., 1 st. na wschodzie do 3 st., 4 st. na zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, a na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, z kierunków zachodnich.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże. We wschodniej połowie Polski miejscami słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu, od zachodu stopniowo zanikające. Silne zamglenia, miejscami mgły i mgły osadzające szadź, ograniczające widzialność do 100 m. Temp. min. od -4 st. do -1 st., jedynie w strefie nadmorskiej cieplej, do 1 st. Wiatr słaby, a na wybrzeżu miejscami umiarkowany, z kierunków zachodnich.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na południowym wschodzie Polski miejscami słabe opady śniegu lub śniegu z deszczem, stopniowo zanikające. Wieczorem na północnym zachodzie możliwy deszcz. Miejscami silne zamglenia i początkowo miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temp. maks. od 0 st. na południowym wschodzie do 3 st. na północnym zachodzie i wybrzeżu. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, chwilami porywisty, z kierunków zachodnich.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Początkowo silne zamglenia i mgły. Temp. maks. 2 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Początkowo słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Miejscami silne zamglenia i mgły. Temp. min. -1 st. Wiatr słaby, zmienny. We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo silne zamglenia i mgły. Temp. maks. 1 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl