fot. pixabay.com

Bieszczady: Ciepło, lekki wiatr; dobre warunki dla turystów

W Bieszczadach i Beskidzie Niskim są dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. „We wtorek rano w bieszczadzkich dolinach było od 7 do 12 stopni Celsjusza” – powiedział PAP Jakub Dąbrowski, ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR.

Jak zaznaczył, temperatura powietrza oraz siła wiatru będą rosły w ciągu dnia.

„Wszędzie jest pełne zachmurzenie” – dodał Jakub Dąbrowski.

Zwrócił uwagę, że „wybierający się w góry powinni pamiętać, że w związku z coraz krótszym dniem, wycieczki powinno się rozpoczynać wcześniej”.

„Pamiętamy o odpowiednim stroju i obuwiu. Bierzmy z sobą latarkę. Natomiast w trakcie górskich wędrówek zawsze też należy liczyć się z raptownym załamaniem się pogody” – mówił ratownik dyżurny.

Przypomniał, że idąc w góry turyści „zawsze powinni mieć naładowany telefon komórkowy”, a w nim zainstalowaną aplikację „Ratunek”.

„Dzięki tej aplikacji łatwiej i szybciej możemy dotrzeć do poszkodowanych” – zauważył.

W tygodniu ruch turystyczny jest niewielki. Zdecydowanie więcej turystów w Bieszczadach można spotkać w weekendy.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl