Dziś zachmurzenie umiarkowane. Rano mgły, na północy deszcz

Jak informuje IMGW, Europa północna i zachodnia oraz krańce wschodnie będą w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych, na pozostałym obszarze dominować będzie rozległy układ wyżowy. Polska przejdzie pod wpływ niżu znad Morza Norweskiego. Z zachodu na wschód przemieszczać się będzie zatoka niżowa z układem frontów atmosferycznych. Napływać będzie ciepła, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie spadać.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Rano na południu, w centrum i na wschodzie Polski miejscami zachmurzenie małe i mgły ograniczające widzialność do 200 m. W północnej połowie kraju okresami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od około 15 st. na północnym wschodzie do 22 st. na południowym zachodzie. Wiatr na południowym wschodzie kraju słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, na wschodnim wybrzeżu dość silny i silny (30-45 km/h), z kierunków południowych, skręcający na kierunki zachodnie. Na Pomorzu porywy wiatru do 60 km/h, a na wybrzeżu do 70 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północy, wschodzie i w centrum Polski miejscami opady deszczu. Temperatura minimalna od 10 do 13 st., na wybrzeżu do 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, na północy Polski umiarkowany i dość silny, porywisty, z kierunków zachodnich. Na wybrzeżu porywy wiatru do 60 km/h.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północy, wschodzie i w centrum miejscami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16 st. na północnym wschodzie Polski do 23 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, na zachodzie oraz na północy i w centrum kraju okresami dość silny, porywisty, południowo zachodni i zachodni. Na wybrzeżu porywy wiatru do 60 km/h.

W Warszawie w środę zachmurzenie małe w ciągu dnia wzrastające do dużego, aż do wystąpienia słabych opadów deszczu. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo zachodni i zachodni, okresami porywisty. W nocy zachmurzenie duże i okresami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni, początkowo porywisty. W czwartek zachmurzenie duże. Miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 21 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl