32 stopnie w piątek na zachodzie kraju; możliwe burze

Jak informuje IMGW, Polska północno-wschodnia będzie w zasięgu wyżu znad Białorusi w gorącej i suchej, kontynentalnej masie powietrza. Zachodnia i południowa część kraju znajdzie się w zasięgu niżu znad Niemiec, z południa będzie napływało gorące i wilgotne, zwrotnikowe powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie wolno spadać.

Nad Europą dominować będą słabe wyże, jedynie północ i centrum kontynentu znajdzie się pod wpływem płytkich ośrodków niskiego ciśnienia z ośrodkami nad Niemcami i północną Finlandią.

W piątek na wschodzie kraju zachmurzenie małe i bez opadów, na pozostałym obszarze zachmurzenia małe i umiarkowane, stopniowo w ciągu dnia wzrastające do dużego, aż do wystąpienia miejscami przelotnych opadów deszczu i burz. Lokalnie opady gradu. Prognozowana suma opadów w czasie burz od 10 mm do 25 mm, a na Pomorzu, Kujawach i Wielkopolsce do 30 mm. Temperatura maksymalna od 26 st. Na wschodzie do 32 st. Na zachodzie, nad morzem od 24 st. Do 29 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, południowo-wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 80 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl