fot. Magdalena i Paweł Palembas

Przebłysk lata we wrześniu

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będzie wyż z centrum nad Polską, jedynie północna część kontynentu oraz krańce południowe znajdą się pod wpływem niżów.

Polska będzie w zasięgu wspomnianego wyżu, w polarno-morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie spadać.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo miejscami na południu oraz w rejonach mgieł zachmurzenie duże. Rano gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze Polski od 23 do 26 st., niższa na północy – od 21 do 23 st., oraz w rejonach podgórskich Karpatach – około 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu Polski północno-wschodni, na północy z kierunków zachodnich, poza tym zmienny.

W nocy ze środy na czwartek bezchmurnie lub zachmurzenie małe, ale w rejonach mgieł wzrost zachmurzenia do całkowitego. Miejscami mgły, lokalnie zmniejszające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze Polski od 10 do 15 st., chłodniej na krańcach północno-wschodnich oraz w kotlinach karpackich – od 7 do 10 st. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą południowo-wschodniego i południowego.

PAP/RIRM

drukuj