Nadal napływa chłodne powietrze

Jak informuje IMGW, od Europy zachodniej po środkową a także na wschodzie kontynentu pogodę kształtować będą wyże. Pozostały obszar Europy będzie w zasięgu niżów z układami frontów. Polska południowo-wschodnia będzie po wpływem płytkiej zatoki niżowej, z chłodnym frontem atmosferycznym, wolno przemieszczającej się na południowy wschód.

Krańce północne Polski będą na skraju zatoki niżu z ośrodkiem nad północną Skandynawią. Pozostała część kraju pozostanie w obszarze słabego klina wyżu z centrum na zachód od Irlandii. Napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie, jedynie południowo-wschodnie krańce znajdą się w zasięgu cieplejszej masy powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W środę w południowo-wschodniej połowie kraju zachmurzenie duże i całkowite oraz opady deszczu, na krańcach wschodnich Lubelszczyzny i Podkarpacia możliwe także burze. Opady okresami o umiarkowanym natężeniu; suma opadów od 10 mm do 20 mm, a na Górnym Śląsku i w Małopolsce do 30 mm. Na wybrzeżu zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże i gdzieniegdzie słabe przelotne opady deszczu.

Temp. maks.: od Opolszczyzny, Górnego Śląska i Małopolski, przez centrum kraju, po wschód Mazur, Podlasie i północ Lubelszczyzny (strefa pełnego zachmurzenia i najbardziej intensywnych opadów deszczu) od 14 st. do 16 st.; na pozostałym obszarze Polski od 16 st. do 19 st., cieplej jedynie na krańcach południowo-wschodnich Lubelszczyzny i na wschodzie Podkarpacia – od 20 st. do 24 st. Wiatr na wybrzeżu umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni i zachodni; poza tym słaby, na wschodzie z kierunków północnych, a na zachodzie z kierunków zachodnich. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 65 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl