PKP ogłosi przetargi dot. Krajowego Programu Kolejowego

Polskie Koleje Państwowe PLK do końca roku mają ogłosić 50 postępowań przetargowych na kwotę ponad 6,5 mld zł. Będą one związane z realizacją Krajowego Programu Kolejowego.

W tym miesiącu przedsiębiorstwo planuje rozpocząć dwadzieścia postępowań przetargowych na roboty budowlane na ok. 1 mld złpoinformował  szef spółki Ireneusz Merchel.

Wartość wszystkich tegorocznych przetargów oszacował na 9 mld 200 mln zł. Postępowania przetargowe, które mają być ogłoszone do końca roku są już na etapie końcowym.

Leszek Miętek, prezydent Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce mówi, że decyzje ws. przetargów były wyczekiwane. Ważne, by były realizowane w jak najkrótszym czasie – dodaje.

My martwiliśmy się, że opóźnienia związane z realizacją nowej perspektywy unijnej na inwestycje kolejowe są już opóźnione w realizacji. Także ta informacja jest informacją bardzo dobrą. Czekamy, aby te przetargi jak najszybciej się rozstrzygnęły i żeby jak najszybciej zostały uruchomione procesy inwestycyjne. Mamy nadzieję, że przy specyfikacji przetargu zarządca infrastruktury zwróci uwagę na to, że cena nie powinna być najważniejsza. Inwestycje powinny być realizowane praktycznie 24 godziny na dobę, a nie tylko 8 godzin dziennie i potem się ciągną latami, co bardzo mocno odczuwają podróżni – zaznacza Leszek Miętek.

Krajowy Program Kolejowy do 2023 r. zakłada m.in. ustalenie listy inwestycji podstawowych i rezerwowych na najbliższe osiem lat. Program przewiduje wydanie ponad 67 mld zł na inwestycje w infrastrukturę kolejową.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl