fot. twitter.com/PKP_PLK_SA

PKP PLK: Minionej doby ponad 300 interwencji służb technicznych w związku z sinym wiatrem

Minionej doby było ponad 300 interwencji służb technicznych w związku z pogodą. Były przerwy w ruchu w województwach: dolnośląskim, opolskim, zachodniopomorskim, wielkopolskim, lubuskim i warmińsko-mazurskim – poinformował dziś Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe.

Jak dodał Mirosław Siemieniec, na godz. 6.00 sieć kolejowa była już przejezdna.

Rzecznik poinformował, że w nocy zespoły techniczne usuwały drzewa z torów kolejowych, a ekipy pociągów sieciowych naprawiały uszkodzoną sieć trakcyjną.

„Tylko na odcinku Słupsk – Ustka oraz Wrocław Brochów – Siechnice wprowadzona jest zastępcza komunikacja autobusowa oraz na odcinku Węgliniec – Lubań komunikacja zastępcza za składy elektryczne” – podał Mirosław Siemieniec.

Dodał, że w nocy dla sprawdzenia przejezdności linii kolejowych na ponad 1000 km torów wykonano jazdy patrolowe. Przygotowanych jest też 14 spalinowych lokomotyw osłonowych na wypadek braku zasilania w sieci trakcyjnej.

„Wczoraj uruchamiana była komunikacja zastępcza, były jazdy zmienionymi trasami oraz przeciąganie pociągów trakcją spalinową. W opóźnionych pociągach PKP Intercity wydawało napoje. Poczęstunki były dla podróżnych opóźnionych pociągów na większych stacjach kolejowych. Komunikację dla pasażerów aktualizowano tak szybko, jak to było możliwe. Informacje o zmianach podawane były w pociągach oraz na stacjach i przystankach” – przekazał rzecznik PKP PLK.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl