Proces prywatyzacji PKP Energetyka bez polskich koncernów

Międzynarodowy Fundusz Inwestycyjny CVC otrzymał wyłączność na negocjacje w procesie prywatyzacji PKP Energetyka – podało w komunikacie PKP. Wcześniej zainteresowanie kupnem wyrażały polskie koncerny energetyczne: PGE, Enea, Energa i Tauron.

Sławomir Baniak, dyrektor zarządzający do spraw prywatyzacji i nadzoru właścicielskiego, poinformował, że kolejny etap negocjacji rozpocznie się w najbliższych dniach, a transakcja zostanie sfinalizowana w trzecim kwartale tego roku.

Prawo i Sprawiedliwość domaga się wstrzymania prywatyzacji PKP Energetyki. Interpelację w tej sprawie złożył przed miesiącem poseł Krzysztof Tchórzewski.

– Mam takie przekonanie, że ta prywatyzacja może być poważnym zagrożeniem dla sfery związanej z obronnością państwa, z bezpieczeństwem wewnętrznym, ale także ze sprawnym funkcjonowaniem transportu kolejowego. Dzisiaj jest to firma państwowa i państwo polskie, poprzez swoich przedstawicieli w spółkach, może dać polecenie wykonania niektórych zadań na własny koszt – podkreślił poseł Krzysztof Tchórzewski.

Spółka PKP Energetyka powstała w 2001 roku. Posiada sieć dystrybucyjną na terenie całego kraju i dostarcza energię elektryczną m.in. dla PKP Intercity, PKP Cargo. Zajmuje się także sprzedażą paliwa dla przewoźników kolejowych.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl