Kraje UE grodzą się od imigrantów

Kraje Unii Europejskiej zaczynają walkę z rosnącą falą imigrantów. Część wznosi ogrodzenia inne stwarzają bariery administracyjne.

Do tej pory UE mogła pochwalić się otwartością na uchodźców z poza jej granic. Jednak w poszczególnych krajach wspólnoty zaczyna się to zmieniać – zauważa jeden z tygodników.

Najgłośniej jest ostatnio o Węgrzech. Wczoraj tamtejszy parlament przyjął przepisy, które zaostrzają przyznawanie azylu oraz zapewniają ramy prawne do zbudowania ogrodzenia na granicy z Serbią.

Dr Przemysław Żurawski vel Grajewski, politolog, mówi, że działania ograniczające imigrację w poszczególnych krajach Unii są wymuszone przez naciski społeczne.

– Rządy i administracje państwowe reagują w ten właśnie sposób, w obawie przed negatywną oceną wyborców, którzy, gdyby klasy politycznie nie podjęły takich starań, przy najbliższych wyborach zostałyby ukarane, czyli odsunięte i wymienione na inne. Wzrost ruchów radykalnych we Francji, Niemczech, Holandii czy Anglii odbywa się właśnie na tle problemu emigracyjnego, który w ramach poprawności politycznej do tej pory nie został rozwiązany. W związku z tym poprawność będzie łamana, a żądania antyemigracyjne mogą być coraz bardziej radykalne – ostrzega dr Przemysław Żurawski vel Grajewski, politolog.

W ramach ograniczania napływu imigrantów w Austrii wstrzymano druk formularzy dla Azylantów by zniechęcić ich do składania wniosków.

Francja z kolei obcięła fundusze ośrodkom dla nielegalnych uchodźców, a Duńczycy zapowiedzieli obcięcie zasiłków dla azylantów i monitoring granicy z Niemcami.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl