Z inicjatywy europosła P. Jakiego rozpocznie się dziś konferencja pt. „Walka kulturowa w Unii Europejskiej. Dostosować się czy walczyć?”

W Warszawie rozpocznie się dziś kilkudniowa konferencja pt. „Walka kulturowa w Unii Europejskiej. Dostosować się czy walczyć?”. Organizatorem wydarzenia jest europoseł Patryk Jaki.

W debacie weźmie udział blisko 100 prelegentów z Polski oraz Europy, reprezentujących różne strony polityczne.

Konferencja została podzielona na szereg paneli dyskusyjnych dotyczących m.in. ustroju, religii, kultury i ideologii gender. Europoseł Patryk Jaki podkreśla, że celem debaty jest pokazanie sytuacji, w jakiej znalazła się Polska oraz szukanie rozwiązań.

– Religia jest miejscem napaści różnych instytucji zagranicznych. Mamy też panel dotyczący kultury, gdyż tutaj również mamy do czynienia z próbą wyjałowienia tego, co polskie. Zaplanowane są dyskusje ustrojowe (dotyczące polskiej suwerenności), (…) a także dyskusje o geopolityce, czyli otoczeniu zewnętrznym Polski – jak nasz kraj może i powinien w tym kontekście reagować. Tradycyjnie będziemy też mówić o marksizmie kulturowym, o gender. Mamy wybitnych gości, również z zagranicy – mówi europoseł Patryk Jaki.

Konferencja „Walka kulturowa w UE. Dostosować się czy walczyć?” potrwa do soboty. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Radio Maryja i Telewizja Trwam.

Konferencję można śledzić w internecie pod adresem: https://zderzeniekulturowe2021.pl/.

 

RIRM

drukuj