PKP gotowe na wakacyjne powroty

Dodatkowe wagony w pociągach, mobilni informatorzy, więcej patroli SOK – PKP zapewnia, że jest przygotowana na wakacyjne powroty.

Dłuższe składy pojawią się na trasach najbardziej uczęszczanych. Ponadto na ważniejszych stacjach w gotowości będzie ponad 170 zespołów szybkiego usuwania awarii.

O przygotowaniach na kolei – mówi Paulina Jankowska z biura Prasowego Polskie Koleje Państwowe S.A.

– Będzie można skorzystać z pomocy pracowników Info Dworców, które znajdują się na ośmiu największych dworach w kraju – m.in. Warszawa Centralna, Wrocław Główny, Gdańsk Główny. Również zarządca infrastruktury czyli spółka Polskie Linie Kolejowe, jest w pełnej gotowości, żeby działać natychmiast w razie ewentualnych awarii bądź utrudnień w ruchu. Sytuację będzie kontrolowała taka jednostka, którą powołaliśmy w grupie PKP, która nazywa się Centrum Wsparcia Klienta. Jest to podmiot, którego zadaniem jest bieżący monitoring sytuacji w pociągach i na dworcach, w razie ewentualnych utrudnień w ruchu – podkreśla Paulina Jankowska.

Koniec wakacji zbiega się z wprowadzaną 1 września korektą rozkładu jazdy.

Kolejna zmiana wynika z potrzeby dostosowania terminów i godzin kursowania pociągów oraz tras do prowadzonych modernizacji i prac na torach.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl