Minister Nowak o przedświątecznym strajku na kolei

Straszenie pasażerów paraliżem kraju nie służy poprawie wizerunku polskiej kolei – napisali w liście otwartym do premiera Donalda Tuska związkowcy z kolejowych związków zawodowych.

Związkowcy akcentują, że strajkiem na kolei straszy pasażerów minister transportu Sławomir Nowak –  poinformował Henryk Grymel, przewodniczący sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ „Solidarność”.

– Cała działalność Pana Sławomira Nowak jest na niekorzyść polskiej kolei. Po raz pierwszy spotkaliśmy się z tym, że prowadzimy dialog w dobrej wierze. Robimy zgodnie z prawem referendum, a minister ogłasza strajk. Pierwszy raz w historii minister ogłosił strajk – powiedział Henryk Grymel.    

List związkowców odnosi się do wczorajszych wypowiedzi ministra Nowaka, który powiedział w jednej ze stacji radiowych, że z informacji jakie do niego docierają i z zapowiedzi liderów związkowych wynika, że przed świętami może dojść na kolei do strajku. Powiedział też, że związkowcy „szukają pretekstu i będą próbowali sparaliżować kraj przed świętami”.

To ewidentna prowokacja mającą na celu zatuszowanie problemów w zarządzaniu koleją i usprawiedliwienie ewentualnych perturbacji w ruchu pociągów związanych z wprowadzaniem nowego rozkładu – dodaje Henryk Grymel.

– Wysłaliśmy list do Pana premiera, żeby zdyscyplinował swojego ministra, aby nie straszył pasażerów i nie robił dezorganizacji na kolei. Uważamy, że jeśli będą spóźnienia na kolei, jak nie będzie połączeń czy przyjdzie zima, na kolei pojawią się problemy to winę zrzuci się na „zadymiarzy związkowców”. A nie wina złego zarządzania i wszystkich błędów, które ministerstwo popełni w stosunku do kolei. To już jest tylko zastawka, że jakby coś złego to wina związkowców, przez robienie referendum. Jest to stara taktyka Platformy – powiedział Henryk Grymel

Kolejarze zwrócili w liście uwagę, że kolejowe związki zawodowe jeszcze nie podjęły decyzji o strajku, prowadzą dialog społeczny oraz przeprowadzają wśród załogi kolejowych spółek referendum strajkowe – jego wyniki nie są jeszcze znane.

 

Wypowiedź Henryka Grymela:


Pobierz Pobierz

 

List otwarty do Premiera – czytaj

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl