Miejscami opady śniegu 

Jak informuje IMGW, od Półwyspu Iberyjskiego po Skandynawię pogodę kształtuje wyż znad Irlandii. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się w zasięgu niżów znad Włoch i Rosji.

Polska południowa jest na skraju niżu znad Włoch, nad pozostałym obszarem kraju od zachodu rozbudowuje się klin wyżu znad Irlandii. Z północy napływa mroźna arktyczna masa powietrza.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami, zwłaszcza na Pomorzu i na południu opady śniegu. Temperatura maksymalna od -8 st. C, -6 st. C na wschodzie i w kotlinach górskich do -2 st. C, -1 st. C na zachodzie, na wybrzeżu około 1 st. C.

Wiatr z kierunków północnych, słaby, nad morzem umiarkowany i dość silny, porywisty, powodujący zawieje śnieżne. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, w porywach do 80 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie przeważnie duże, okresami możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna -5 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl