Napływać będzie cieplejsza masa powietrza

Jak informuje IMGW, Europa północna oraz wschodnia będzie pod wpływem układów niżowych. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem wyżów. Przez Polskę, z zachodu na wschód przemieszczać się będzie zatoka z ciepłym frontem atmosferycznym, za którym napływać będzie cieplejsza polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i powoli będzie rosło.

W środę zachmurzenie duże z opadami deszczu, jedynie na północnym wschodzie na ogół zachmurzenie umiarkowane i tam bez opadów. W partiach szczytowych gór opady śniegu, przechodzące miejscami w opady deszczu ze śniegiem, a w Sudetach w opady deszczu.

Temperatura maksymalna od 3 st. na północnym wschodzie kraju, do 5 st., 8 st. na przeważającym obszarze kraju i 9 st., miejscami 10 st. na zachodzie i północnym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, w strefie nadmorskiej porywisty, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach początkowo porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z środy na czwartek na zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami zwłaszcza na zachodzie kraju, jedynie na południowym wschodzie i wschodzie początkowo zachmurzenie całkowite. We wschodniej połowie Polski oraz na Wybrzeżu miejscami słabe opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Lokalnie, zwłaszcza w drugiej części nocy i nad ranem mgły ograniczające widzialność do 500 m, a nawet do 200 m.

Temperatura minimalna od 0 st., 3 st. na we wschodniej części kraju oraz rejonach podgórskich do 5 st., 6 st. na zachodzie oraz nad morzem. Wiatr przeważnie słaby, na wybrzeżu i Pomorzu umiarkowany, nad samym morzem porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane a miejscami zwłaszcza we wschodniej połowie kraju także i duże, i tam lokalnie jeszcze słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna od 5 st. do 9 st. Wiatr słaby, nad morzem okresowo umiarkowany, przeważnie południowo-zachodni.

W Warszawie w środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 2 st. Wiatr słaby, zachodni. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl