fot. flickr

Sobota w Polsce troszkę chłodniejsza; na południu możliwe opady deszczu 

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia i południowa oraz krańce północno zachodnie w zasięgu niżów, na pozostałym obszarze dominować będzie wyż znad Morza Norweskiego.

Polska wschodnia będzie w zasięgu niżu znad Ukrainy, na zachodzie zaznaczy się wspomniany wyż. Z północy napływać będzie przetransformowana masa pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie wolno rosło.

W sobotę na południowym wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, miejscami do 10 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie umiarkowane, miejscami, szczególnie na wschodzie i północnym wschodzie słabe, przelotne opady deszczu, a wysoko w Karkonoszach po południu także przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 17 st. do 20 st., chłodniej w kotlinach sudeckich 16 st. oraz na Podhalu 12 st., a cieplej na Ziemi Lubuskiej 21 st. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 50 km/h, a nad morzem do 55 km/h, północny.

W nocy z soboty na niedzielę w województwach zachodnich oraz w centrum zachmurzenie małe gdzieniegdzie umiarkowane, a słaby przelotny deszcz możliwy tylko na Pomorzu Zachodnim. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, na ogół słabe, tylko na południowym wschodzie miejscami do 10 mm. Wysoko w Tatrach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 8 st. do 11 st., chłodniej w kotlinach górskich: 5 st., 6 st., a cieplej na wybrzeżu: 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami porywisty, północny i północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj