Prognoza pogody na 30 i 31 lipca

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, miejscami burze, głównie w północno-wschodniej połowie kraju, w których może spaść do 20 mm deszczu. Temperatura maksymalna od 21 st., 23 st. na wybrzeżu i Podhalu do 27 st., 29 st. na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu dość silny i porywisty, w rejonie burz porywy do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i nieznacznie wzrośnie.

Jak informuje IMGW, Skandynawia, Wyspy Brytyjskie i półwysep Iberyjski znajdą się w zasięgu niżów. Pozostałe obszary Europy będą pod wpływem słabych wyżów. Polska będzie na skraju rozległego układu niżowego z ośrodkami nad Skandynawią i Morzem Norweskim, jedynie na południu kraju zaznaczać będzie się wpływ słabego klina wyżowego. Przez obszar kraju, z zachodu na wschód przemieści się, mało aktywny front atmosferyczny. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane. Miejscami, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju przelotne opady deszczu. W zachodniej połowie nad ranem miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 13 st., 14 st. na Pomorzu, Żuławach, Suwalszczyźnie i w dolinach górskich do 15 st., 18 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze, miejscami z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 20 mm, na Lubelszczyźnie do 30 mm, a na Śląsku, w Małopolsce i na Kielecczyźnie do 40 mm. Temperatura maksymalna od 21 st., 24 st. na krańcach północnych i zachodnich do 31 st. na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany południowo-zachodni i zachodni, w rejonie burz porywy do 80 km/h.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna 26 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W czasie burz porywy do 65 km/h. W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Początkowo możliwe zanikające przelotne opady deszczu i burze. Temperatura minimalna 17 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W czasie burz porywisty. W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna 27 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W czasie burz porywy do 65 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl