fot. sxc.hu

Pogoda na ostatni dzień roku

Jak informuje IMGW, Europa północna i zachodnia będzie pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę będzie kształtował wyż z centrum nad Rosją.

Przeważające rejony Polski znajdą się na skraju tego wyżu, zachodnie województwa będą na skraju rozległego układu niżowego z ośrodkami nad Atlantykiem. Z południa napłynie cieplejsze i bardziej wilgotne polarnomorskie powietrze.

We wtorek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, przed południem na północy i w centrum miejscami rozpogodzenia, lokalnie mgły z widzialnością do 500 m; na południu, w centrum i na Mazowszu miejscami słaby deszcz, w górach możliwy słaby śnieg. Temp. maks. od 1 do 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu umiarkowany i dość silny, z kierunków południowych.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1016 hPa i będzie spadało.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane i duże, na Śląsku, w centrum i na północnym wschodzie miejscami opady deszczu, deszczu ze śniegiem lub marznącego deszczu powodującego gołoledź, w górach możliwy słaby śnieg, miejscami mgły osadzające szadź, głównie na południu i zachodzie; widzialność do 200 m. Temp. min. od -4 do 0 st.

PAP

drukuj