fot. Paweł Palembas

Dziś zachmurzenie małe

Jak informuje IMGW, Europa północno-zachodnia oraz Półwysep Apeniński znajdą się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże z ośrodkami nad Morzem Czarnym, południowymi Niemcami, Zatoką Fińską oraz wschodnim Atlantykiem.

Polska będzie pod wpływem płytkiego niżu znad Zatoki Fińskiej, na północy zaznaczy się chłodny front atmosferyczny. Nad obszarem kraju zalegać będzie ciepłe, przetransformowane powietrze polarno-morskie, jedynie na północy przejściowo napłynie nieco chłodniejsza polarno-morską masę powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie rosło.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami, głównie w południowej połowie kraju, przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz na południu kraju do 20 mm. Temperatura maksymalna od 21 st. na północnym wschodzie do 25 st. na południowym zachodzie, nad samym morzem od 16 do 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. W pierwszej połowie nocy miejscami, głównie na południu i zachodzie kraju, zachmurzenie duże i zanikające przelotne opady deszczu oraz burze. Temperatura minimalna od 10 do 13 st., jedynie na północnym wschodzie i miejscami na Pomorzu od 6 do 9 st. Wiatr słaby, zmienny, na północy kraju z kierunków północnych. W czasie burz wiatr porywisty.

W piątek zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz na południowym wschodzie do 15 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. na północny do 25 st. na południu, nad samym morzem od 18 do 20 st. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Prognozowana wysokość opadów w czasie burzy do 15 mm. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. W czasie burzy porywy wiatru do 55 km/h.

W nocy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Początkowo przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 11 st. Wiatr słaby, zmienny. W piątek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Prognozowana wysokość opadów w czasie burzy do 15 mm. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burzy porywy wiatru do 55 km/h.

PAP/RIRM

drukuj