Nadal słonecznie i upalnie

Jak informuje IMGW, Europa północna, północnowschodnia i częściowo zachodnia będą w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie rozległy obszar obniżonego ciśnienia.

Polska znajdzie się w tym obszarze, w strefie falującego frontu atmosferycznego. Na południu zalegać będzie zwrotnikowa masa powietrza, nad północną część kraju napłynie nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie rosło.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, w zachodniej połowie kraju i w Karpatach miejscami wzrost zachmurzenia do dużego i burza lub przelotny deszcz, możliwy grad. W opadach burzowych do 20 mm. Temp. maks. od 33 do 36 st., na północnym wschodzie, wschodnim Pomorzu i w dolinach górskich chłodniej, od 29 do 33 st., a na wschodnim wybrzeżu od 26 do 29 st. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, z kierunków wschodnich. Wiatr w porywach do 70 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe, w zachodniej połowie kraju miejscami umiarkowane lub duże i tam przelotne opady deszczu oraz burze. W opadach burzowych do 15 mm. Temperatura minimalna od 17 do 21 st. Wiatr słaby, zmienny, w rejonach burz porywy wiatru do 60 km/h.

W środę na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże i przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe wzrastające do umiarkowanego, miejscami do dużego. Miejscami burze i przelotne opady deszczu, możliwy grad. W opadach burzowych do 30 mm. Temperatura maksymalna od 26, 28 st. na Pomorzu do 36 st. na południowym wschodzie. W centrum około 34 st. Najchłodniej na wybrzeżu, od 22 do 26 st. Wiatr słaby, zmienny, w zachodniej połowie kraju wzmagający się do umiarkowanego, z kierunków zachodnich. Na wybrzeżu wiatr umiarkowany, północno-zachodni i północny. W rejonach burz porywy wiatru do 80 km/h.

W Warszawie we wtorek słonecznie. Temperatura maksymalna 34 st. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 20 st. Wiatr słaby, zmienny. W środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 34 st. Wiatr słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl